من به دستیابی به تعریف خود از موفقیت اعتقاد دارم. نسخه ای از موفقیت نیست که شخص دیگری فکر کند شما باید به آن دست یابید یا نسخه ای است که جامعه از آن حکم کرده است. فقط شما می دانید که واقعاً از زندگی چه می خواهید. شما کسی هستید که باید با خود و تصمیمات خود در صلح باشید. بنابراین ، مهم است که مطمئن شوید زندگی خود را با طراحی انجام می دهید ، نه به طور پیش فرض. برای انجام این کار ، باید برخی از اهداف زندگی را شناسایی کنید و سپس برای دستیابی به آنها تعیین تکلیف کنید.

اگرچه نتایج خاص هرگز تضمین نمی شوند ، اما فرمول خاصی برای موفقیت وجود دارد.اگر از این فرمول موفقیت پیروی کنید ، بدون توجه به اهداف زندگی که انتخاب می کنید ، موفق خواهید شد. من آن را فرمول موفقیت سه بعدی می نامم. این چیزی است که من در مورد تعقیب رویاهای شما و رسیدن به اهداف خود دنبال می کنم و توصیه می کنم. این فرمول موفقیت سه عنصر دارد.هریک را به نوبت توضیح خواهیم داد.اما ابتدا مطالبی در این باره که هدف زندگی چیست بیان میکنیم:

هدف زندگی چیست؟

“اگر نمی دانید کجا می روید ، احتمالاً در جای دیگری قرار خواهید گرفت.”

شما باید بدانید که می خواهید به چه چیزی دست پیدا کنید وگرنه فرصتهای زندگی شما را پشت سر می گذارد.

بنابراین ، مسیر خود را ترسیم کنید.تعیین اهداف زندگی به شما در مسیر درست کمک می کند.اگر در مورد اهداف زندگی خود مطمئن نیستید ، کمی ایده پردازی کنید. اهداف زندگی شما بر اساس خواسته های شما از زندگی خواهد بود.آینده ایده آل خود را تصور کنید از چه چیزی تشکیل شده است؟به احساسات خود فکر کنید.به آنچه شما در آن مهارت دارید و آنچه شما را خوشحال میکند.

تصور کنید فقط یک روز به زندگی شما باقی مانده است.اگر ناگهان وقت بیشتری داشته باشید ، اولویت اصلی شما چیست؟

اگر بدانید که نمی توانید شکست بخورید چه می کردید.

پاسخ به این سوالات می تواند شما را به سمت اهداف درست زندگیتان رهنمون شود.

فرمول موفقیت سه بعدی

فرمول موفقیت من سه بعدی است.این بدان دلیل است که دستیابی به موفقیت سه عنصر دارد.(همانطور که حدس زده اید)

هیچ یک از این عناصر تنها نیستند.آنها لزوماً بهم پیوسته اند.در اینجا سه ​​عنصر فرمول موفقیت سه بعدی وجود دارد:

1.انگیزه (دلیل شما):

دلیل شما برای زندگی چیست؟

این هدف، شما را در تعیین و دستیابی به اهداف زندگی راهنمایی می کند.اگر هدفی که دنبال می کنید برای شما مهم است ، پس راحت تر می توانید با ترس خود کنار بیایید و از طریق موانع موجود در این راه ، قدم بردارید. به خاطر سپردن دلیل خود در کل مراحل کلیدی است. وقتی دلیل خود را می دانید ، به شما در تعیین اهداف ذاتی زندگی نیز کمک می کند.

اهداف ذاتی و درونی

اهداف ذاتی مبتنی بر خواسته های شخصی است. برخلاف اهداف خارجی ، آنها ذاتاً برای پیگیری رضایت بخش هستند.

آنها شخصاً برای شما مهم هستند ، مهم نیست که دیگران چگونه فکر می کنند.

مقایسه اهداف بیرونی مانند ثروتمند شدن،مشهور شدن،نمایش اندام زیبای خود و…شادی طولانی مدت شما را به دست نمی آورند. همیشه دنبال چیز براق بعدی خواهید بود.حتی وقتی به اهداف خارجی می رسید ، رضایت شما همیشه کم و کوتاه مدت خواهد بود.در حالی که دستیابی به یک هدف ذاتی ، صرف نظر از نتیجه ، ذاتاً خود راضی کننده است.ارزش نه تنها در دستیابی به هدف بلکه در روند دستیابی به آن نیز نهفته است.

وقتی از سفر لذت می برید و از کارهایی که در این راه انجام داده اید ارزش می گیرید ، موفق می شوید. خواه رسیدن به آن هدف را خاتمه دهید یا نه ، در حال پیروزی هستید.به همین دلیل اولین عنصر فرمول موفقیت انگیزه است.بنابراین ، اگر می خواهید در زندگی واقعاً موفق باشید ، مطمئن شوید اهدافی که تعیین می کنید انگیزه ذاتی دارند.

2.نظم و انضباط (عادت های شما):

“ما آن چیزی هستیم که مدام تکرار میکنیم. بنابراین، تعالی یک عمل نیست بلکه یک عادت است. “ارسطو

موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد. این معمولاً نتیجه سخت کوشی و فداکاری در طول زمان است.بنابراین ، عنصر دوم فرمول موفقیت سه بعدی، نظم است.عمل و سازگاری هنگام رسیدن به اهداف زندگی شما بسیار مهم است.عادت های خود را بررسی کنید – آیا آنها پیشرفت شما را تسهیل میکنند یا مانع هستند؟احتمالاً هرگز احساس آمادگی نخواهید کرد.پس مهم این است که شروع کنید.به هر حال با کسب دانش و تجربه ، همه چیز تغییر خواهد کرد. از اشتباهات خود اطلاعات ارزشمندی کسب خواهید کرد. توانایی انطباق و انعطاف پذیری شما فقط شانس موفقیت شما را افزایش می دهد.

مهمترین عادت همه: مراقبت از خود

یکی از عادت هایی که برای رسیدن به اهداف زندگی شما ضروری است ، مراقبت از خود است. ما به عنوان یک انسان ، باید از سلامت جسمی و روحی خود مراقبت کنیم ، در غیر اینصورت بیش از حد تحت فشار قرار خواهیم گرفت و فرسودگی شغلی را تجربه خواهیم کرد.به یاد داشته باشید که وقت ارزشمندترین کالای ماست؛ محدود ، غیر قابل تجدید و غیر قابل تعویض است.بنابراین مطمئن شوید که وقت خود را عاقلانه می گذرانید. خود را با افراد منفی محاصره نکنید. بیش از حد متعهد نشوید و به همه چیز بله نگویید و از خود غافل نشوید.سلامتی شما باید اولویت اول شما باشد. اگر از خود مراقبت نکنید ، نمی توانید از کسی یا چیز دیگری مراقبت کنید.بنابراین ، مطمئن شوید که غذاهای سالم می خورید ، بدن خود را فعال نگه داشته اید ، مقدار زیادی آب می نوشید و بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد به اندازه کافی می خوابید. اگر می خواهید به اهداف زندگی خود برسید ، در این زمینه منظم و تسلیم ناپذیر باشید.اگر خودمراقبتی را تمرین نکنید ، سایر عناصر فرمول موفقیت اهمیت زیادی نخواهد داشت.

3.طرز فکر (برداشت شما):

“ما هرآنچه که می اندیشیم هستیم. ما هرچه هستیم با افکارمان است. ما با تفکراتمان دنیا را میسازیم.”بودا

سومین و آخرین عنصر فرمول موفقیت ، ذهنیت است.درک شما ارتباط زیادی با موفقیت (و خوشبختی) شما دارد.نظرات من در مورد این موضوع با فلسفه رواقی همسو است : شما فقط می توانید رفتار خود را کنترل کنید ، نه نتیجه را. حقیقت این است که زندگی عادلانه نیست.گاهی اوقات همه چیز درست نمی شود.حتی اگر تمام تلاش خود را کردید ، لیاقت آن را داشتید ، یا این تقصیر شما نبود.اما تلاش خود را به بهترین وجه انجام دهید مهم این است که به معنای واقعی کلمه تمام کاری که می توانید انجام دهید.

سخت کوشی و عزم راسخ همیشه برابر موفقیت نیست.عوامل خارجی همیشه در نتیجه نقش دارند – شما نمی توانید با اطمینان 100٪ اطمینان حاصل کنید که فقط بر اساس تلاش خود به هدف خواهید رسید . شما فقط می توانید بهترین تلاش خود را بکنید.بنابراین ، وقتی اوضاع اشتباه است ، چگونه آن را قبول می کنید؟آیا شکست را چیزی بد و چیزی که باید از آن شرمنده باشید می بینید؟ یا آن را فرصت می دانید؟مشاهده “شکست” به عنوان یک قدم اجتناب ناپذیر در راه رسیدن به موفقیت نهایی ، طرز فکری است که به شما در دستیابی به اهداف زندگی کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.