سحرخیزی یکی از مشکل ترین کارهای دنیا است. اکثر مردم هنگامی که صبح زود از خواب بیدار می شوند؛ خسته و کسل و خواب‌الود هستند و فکر می کنند بازدهی بسیار پایینی دارند و نمی توانند کارهای روزانه خود را انجام دهند.

_صبح زود اراده‌ی بیشتری دارید

حتی اگر انسان سحرخیزی نباشید صبح زود اراده‌ی بیشتری نسبت به دیگر ساعات روز دارید. وندرکم می‌گوید: “اراده همچون ماهیچه‌ای است که اگر زیاد کار کند خسته می‌شود.” درطول روز با افراد مختلفی سر‌وکار دارید، تصمیم‌گیری می‌کنید و در ترافیک گیر می‌افتید، و در تمامی این موارد نیروی اراده‌ی خود را بکار گرفته‌اید پس تا پایان روز اراده‌تان تحلیل می‌رود.

_ایجاد انگیزه

کی از اولین کارهایی که افراد موفق انجام میدهند ایجاد انگیزه و دیدن فیلم های الهام بخش و گوش دادن به سخنرانی های انگیزشی است.

فقط ۲۰ دقیقه گوش کردن به محتوای الهام بخش ، روز شما را میسازد…

_برنامه ریزی و کتابخوانی

صبح ها بهترین زمان برای خواندن کتاب و همچنین گوش کردن به کتاب های صوتی است.

افراد موفق بعد از ۲۵ دقیقه کتابخوانی برای کارهای روزانه خود برنامه ریزی می‌کنند و این یک گام مهم برای رسیدن به موفقیت است.

_احتمال منحرف شدن ذهن و حواس پرتی کمتر است

در ساعات اول صبح، سکوت و آرامشی وصف نشدنی، در کوچه و خیابان حاکم است؛ ماشین‌ها هنوز شروع به حرکت در خیابان و بوق زدن نکرده‌اند، بچه‌ها خواب هستند و صدای گریه و جیغشان شنیده نمی‌شود، تلویزیون‌ها خاموش است، بچه همسایه موسیقی تمرین نمی‌کند و در کل همه جا آرام است و دلنشین .

و بهترین زمان برای انجام کارهای عقب افتاده…

_صبحانه سالم و ورزش

خوردن صبحانه سالم موجب میشود در طول روز انرژی کافی برای انجام کارها داشته باشید.

تمام افراد موفق می‌دانند که بدنی سالم، خالی از بیماری و استرس برای انجام سخت‌ترین و چالش‌برانگیزترین کارهای دنیا نیاز دارند. علم هم می‌گوید که ورزش کردن، اندورفین‌هایی را ترشح می‌کند که استرس را کم می‌کنند. بطورکلی ورزش انرژی می‌دهد و سالم نگه‌تان می‌دارد.

خیلی از ما برای موفقیت بیشتر به دنبال سحرخیز بودن هستیم اما معمولا کار سختی است و همیشه یک ندای درونی به ما می‌گوید که می‌توانی کارهایت را شب انجام دهی و الآن بیشتر استراحت کنی و ما اول صبح که خواب آلود هستیم حرفش را گوش می‌کنیم اما امان از شب های زیادی که نتوانستیم کاری کنیم و روزمان را بدون بهره مفید از دست دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.